I. Sz. Bókay Gyermekklinika

Kórház Klinika
SE ÁOK I. sz. Gyermekgyógyászati Klinika 1083 Budapest, Bókay János u. 53-54.
A Klinikán évente mintegy 55 000 járó beteg és 8500 fekvőbeteg gyermeket látunk el. Klinikánk országosan is kiemelt fontosságú: •A koraszülöttek ellátásában. •Az újszülött kori szűrővizsgálatokban, melynek során 60 000 újszülött szűrésével évente 50-60 életet mentünk meg. •Az egyre több gyermeket érintő krónikus gyulladásos bélbetegségek diagnosztikájában •A szervtranszplantált gyermekek elő- és utógondozásában és rehabilitációjában. •A kisgyermekek endoszkópiás és bronchoszkópiás diagnosztikájában. •Radiológiai részlegünk évente 12 000 ultrahang és 7000 röntgen vizsgálatot végez. Mindennek a munkának a segítésére hoztuk létre Alapítványunkat.
A 2011-ben bejegyzett Alapítvány célja, hogy támogassa az I. sz Gyermekklinika munkáját. A Klinika több mint 180 éves múltra tekint vissza, elődje a Pesti Szegénygyermek-Kórház az akkori világ negyedik gyermekkórháza volt!

I. Sz. Bókay Gyermekklinika elérhetősége

Cím: Bókay János utca 53., Budapest, Hungary, 1083

I. Sz. Bókay Gyermekklinika nyitvatartás

• Csütörtök Mindig nyitva Nyitva