Zala Megyei Szent Rafael Kórház

Kórház
A Zala Megyei Szent Rafael Kórház közösségi oldala
Bemutatkozás alapítva: 1848 Zala megye egyik legnagyobb intézménye a Zala Megyei Szent Rafael Kórház. Közvetlen betegellátási területe Zalaegerszeg és környéke, illetve Lenti és környéke, ezáltal ellátási körzetünkhöz a megye lakosságának 42%-a tartozik, azonban a megyei kórház jellegből adódóan szükség szerint az egész megyéből, illetve a megye határain túlról is fogadjuk a betegeket. 1.700 munkatársunk segítségével a 20 fekvőbeteg osztályon 1.270 ággyal évente 37.000, a több mint 100 szakrendelésen pedig 1 millió esetet látunk el. A gyógyító munkát 11 központi diagnosztikai, terápiás, valamint központi ellátást nyújtó osztály segíti. A gyógyító osztályaink tevékenységi köre a megyei kórház jellegéből adódóan sokrétű. A hagyományos orvosi szakmákon (belgyógyászati, sebészeti, neurológiai, pszihiátriai, nőgyógyászati, gyerekosztály stb.) kívül számtalan olyan területet is kiemelhetünk, amely nem tartozik egy átlagos kórház profiljába. Így megemlíthetjük az ortopédiát, a szájsebészetet, a szemészetet, a STROKE Centrumot, a gyermekintenzív részleget, s nem utolsó sorban a szívsebészetet, mely országos szinten is kiemelkedő. A Kardiológiai és Szívsebészeti Centrum létrehozásával - melynek része a korszerűen műszerezett kardiológiai belgyógyászati osztály, a haemodinamikai laboratórium, a szívsebészet és kardiológiai rehabilitáció - megvalósult a megye, valamint a régió kardiológiai jellegű betegeinek komplex ellátása. Az intézet vezetése folyamatosan törekszik arra, hogy a gyógyítást a legkorszerűbb módszerek alkalmazásával végezzék munkatársaink. Az intézet működésére a betegközpontú, de teljesítményorientált szemlélet a jellemző. Egyre több munkatársunk vallja vezérlő elvének a kórház "küldetését" megfogalmazó nyilatkozat egyik kulcsmondatát: "Szakmai igényesség, jó szándék és kellő alázat jellemezze munkánkat."
A Zala Megyei Kórház küldetése elsősorban Zala megye lakosságának hatékony gyógyítása, intézményi ápolása, valamint egészségének megőrzése. Ennek érdekében nagy súlyt fektetünk a megye lakosságát leginkább érintő betegségek diagnosztizálására, hatékony gyógyítására. Részt vállalunk a megelőző, szűrő rendszerekben, az egészséges életmódot terjesztő programokban, kapcsolatot tartunk fenn betegegyesületekkel és más társadalmi szervezetekkel. Küldetésünk mottója: „igényesség, jó szándék és szakmai tisztelet”.

Zala Megyei Szent Rafael Kórház elérhetősége

Cím: Zrinyi Miklós út 1., Zalaegerszeg, Hungary, 8900

Tömegközlekedés:

10-es, 11-es helyi járatok

Zala Megyei Szent Rafael Kórház nyitvatartás

• Csütörtök Mindig nyitva
  • Péntek Mindig nyitva Nyitva

Zala Megyei Szent Rafael Kórház értékelései

Te milyennek látod ezt a helyet (Zala Megyei Szent Rafael Kórház)? Értékeld: